در اینجا هیچ کس کفش نمی پوشد !!!

 

در سالهای ۵۰ میلادی هنگامی که بعضی از کشورهای افریقایی یکی پس از دیگری به استقلال می رسیدند بعضی از آنها برای توسعه اقتصادی و اجتماعی درهای کشور را بر روی شرکتهای خارجی باز می گذاشتند . 
در آن هنگام دو شرکت بلژیکی که در کار ساخت کفش با هم رقابت داشتند بلافاصله هر کدام یک نماینده به یکی از این کشورها فرستادند تا در رابطه با بازار کفش و احتمالا راه اندازی یک کارخانه کفش سازی مطالعاتی را انجام دهند.

اولین نماینده پس از رسیدن به کشور افریقایی مورد نظر و چند ساعت گشت زدن در آن شهر خود را به شرکت مخابرات رساند و با کارفرمایش در بلژیک تماس گرفت و گفت لطفاً ترتیبی بدهید که من با اولین پرواز برگردم اینجا هیچکس کفش نمی پوشد و سرمایه گذاری در یک کارخانه کفش سازی بیهوده است!!

نماینده کارخانه دوم نیز وقتی به این شهر رسید و گشتی در شهر زد خود را به مخابرات رساند وبا کارفرمایش تماس گرفت و گفت اینجا هیچکس کفش نمی پوشد و بازار کاملاً بکر است من از امشب در هتل شهرداری مستقر می شوم ، تا راه اندازی کارخانه هرچه استوک در انبارها داریم بفرستید!!!!!!

همانطور که می بینید عملکرد یک انسان تا انسانی دیگر تا چه اندازه می تواند حتی نقشهای مهمی را در پیشبرد یک مجموعه هرچقدر عظیم داشته باشد . به نظر شما چه چیز است که این دو نماینده را از یکدیگر متمایز می سازد؟ این دقیقاً همان سوالی است که بندلر و گریندر (بنیانگذاران روانشناسی و مدیریت نوین)  از استادان دکتر معدلی از خود نمودند و در واقع این سوال انگیزه ای بود تا این دانشمندان بتوانند روانشناسی و مدیریت نوین را پایه ریزی نمایند این دو دانشمند توانستند راه کارهایی علمی را بنیان بگذارند تا با استفاده از آنها هر فرد یا کارمند یک مجموعه در هر رتبه ای که باشد عملکرد خود را بهبود بخشد و با بالا بردن تواناییهای خود بیشترین اثر گذاری مثبت را از خود بگذارد و به این ترتیب هم خود یک انسان موفق گردد و هم مجموعه را در جهت موفقیت یاری دهد.

امروز این روش کاملاً نوین توسط کانون برنامه ریزی علمی ایران به مجموعه ها و اشخاص علاقه مند با همان کیفیت آموزشی اروپایی و آمریکایی عرضه می گردد.


/ 1 نظر / 42 بازدید
شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی محلی شگرف و زیبا و علمی و تفریحی برای اساتید و دانشجویان دانشگاه ازاد و لیکن سایر دانشگاه ها است. منتظر حضورتان هستیم . شبکه ای با امکانات بالا http://iauclub.ir