چگونه زندگی تان را ساده تر کنید

 

ساده کردن زندگی مزایای متعددی دارد. به طور مثال زمان بیشتری را می توانید صرف خانواده و دوستانتان کنید، استرس کمتری در زندگی تان وجود خواهد داشت و می توانید زمان بیشتری را به سرگرمی و فعالیت های مورد علاقه تان بپردازید و بالا تر از آن شادی و نشاط بیشتری در زندگی تان  به وجود می آید.

برخلاف آنچه اکثر مردم تصور می کنند، ساده کردن زندگی آنقدر هم پیچیده نیست. کافی است برای این کار چند قدم ساده بردارید:

در زیر به ده روشی اشاره شده است که می توان با آنها زندگی را ساده تر کرد و از آن لذت بیشتری برد:       

1.خاموش کردن تلفن همراه

زمانی که کارتان به اتمام رسیده است و می خواهید با خانواده وقت بگذرانید، خیلی راحت تلفن همراه خود را خاموش نمایید.

 

2. در یک زمان فقط به یک فعالیت بپردازید

اگرچه شاید اینطور به نظر برسد که وقتی چند فعالیت را به طور موازی و همزمان با هم انجام می دهید، سرعتتان افزایش می یابد، اما تحقیقات نشان داده است که تمرکز بر روی یک فعالیت در یک زمان نتیجه بهتری در بر دارد.

 

3. چیزهای قدیمی را که دیگر به آنها نیازی ندارید دور بریزید

کمد لباس، جعبه ابزار، انباری و ... را تمیز کنید و وسایلی را که دیگر به آنها نیازی ندارید هدیه دهید و یا دور بریزید. اگر پنج سال است که از وسیله ای استفاده نکرده اید مطمئنا از این به بعد هم از آن استفاده نخواهید کرد.

 

4. کمک بخواهید

همه کارها را نمی توانید به تنهایی انجام دهید، پس خجالتی نباشید و از دیگران کمک بخواهید. مطمئنا افرادی هستند که قبلا مسئله مشابه شما را داشته و آن را حل کرده اند و آماده کمک کردن به شما می باشند، بنابراین به جای پیچیده کردن موقعیت خود و تلاش بیهوده، از آنها کمک بخواهید.

 

5. گاهی سرعت خود را کم کنید و استراحت کنید

زندگی مسابقه دو نیست و اگر گاهی سرعتتان را کم و استراحت کنید، در زندگی تان شادتر و موفق تر خواهید بود. با این کار نه تنها روند زندگی تان ساده تر خواهد شد بلکه بهترین ایده ها زمانی به ذهنتان خطور می کند که آرام باشید.

 

6. از چیزهای کوچک و ساده لذت ببرید

برای لذت بردن از زندگی به یک ماشین اسپورت و یک ویلای بزرگ نیاز ندارید. خوشبختی واقعی یعنی وجود کسی برای دوست داشتن، قدم زدن در پارک و لذت بردن از غروب خورشید و ...

 

7. کاری را که از آن لذت نمی برید انجام ندهید

زندگی کوتاه و ارزشمند است. پس با انجام کاری که دوست ندارید یا لذت نمی برید، آن را هدر ندهید. اگر شغلتان شما را به وجد نمی آورد، پیشنهاد می کنم به دنبال کاری باشید که به آن علاقه دارید. نمی گویم که همین فردا استعفا دهید اما حداقل ایده روشنی از چیزی که واقعا می خواهید، داشته باشید و به دنبال آن بگردید.

 

8. کمال گرا نباشید

وقتی توقع داشته باشید که همه کارها را کامل و بی نقص انجام دهید، استرس زیادی در زندگیتان بوجود می آورید. همین که کارها را به اندازه کافی خوب انجام دهید باعث می شود تا زندگیتان را ساده تر بگیرید. اگر مجبورید کاری را چندین بار تکرار کنید، سعی کنید هر بار آن را بهتر از دفعه قبل انجام دهید تا به این شکل به روشی طبیعی و مفرح به آن درجه از کمالی که مدنظرتان است، برسید.

 

9. به اشتباهات خود بخندید

این حقیقت که از اشتباهاتتان درس بگیرید و دیگر آنها را در آینده تکرار نکنید بسیار درست است اما در عین حال سعی کنید که اشتباهاتتان را خیلی بزرگ جلوه ندهید. همه ما اشتباه می کنیم که این خود امری طبیعی است و توسط آن یاد می گیریم و پیشرفت می کنیم.

 

10. زمان کمتری را به وب سایت ها و شبکه های اجتماعی اختصاص دهید

ممکن است وب گردی در نظر اول بسیار سرگرم کننده باشد اما هر چه بیشتر زمان خود را به این کار اختصاص دهید، زندگی تان به مراتب پیچیده تر خواهد شد. اگر قرار است از فرزندانتان مراقبت کنید، در محل کارتان به فعالیت های شغلی بپردازید، آشپزی کنید و یا ... ، با روزی 3 ساعت مراجعه به فیس بوک رسیدگی به مسئولیت هایتان طاقت فرسا خواهد شد.


/ 1 نظر / 36 بازدید